Co je to Hormonální jóga nebo také Hormonální jógová terapie?...                     

Hormonální jógu pro ženy vytvořila asi před 21 lety Dinah Rodriguesová z Brazílie. Vytvořila ji původně pro potřeby žen v období přechodu a v menopauze, na zmírnění jejich obtíží. Ve spolupráci s lékaři ověřila účinnost této sestavy. Zjistilo se, že dochází k reaktivaci hormonálních žláz, hormonální hladiny se upravují a symptomy nízké hladiny hormonů při pravidelném cvičení poměrně rychle ustupují, již do několika týdnů.

Časem se přišlo na to, že může pomoci i mnohem mladším ženám s hormonálními nepravidelnostmi, které třeba po vysazení hormonální antikoncepce nemenstruují, s premenstruačním syndromem (PMS), polycystickými vaječníky (PCO), bolestivou menstruací a také při potížích s otěhotněním. I v České republice již máme několik žen s diagnózou PCO, které díky cvičení úspěšně otěhotněly a porodily.

Zkušenosti z praxe ukazují, že HJ harmonizuje hormonální hladiny - vrací je do normálu vzhledem k věku ženy. 

Dinah Rodrigová pro svou sestavu použila ty nejúčinnější cviky a techniky různých směrů jógy. Sestava působí na člověka celostně - nejen na fyzické tělo a hormonální žlázy, ale i na mysl, psychiku, energetický systém a emoce. Tím se stává zároveň i účinným nástrojem pro zlepšení kvality života a prevencí různých civilizačních chorob.

Upozornění: Hormonální jóga není vhodná u těch onemocnění, kde není žádoucí zvyšovat hladiny tělu vlastních hormonů. V případě pochybností konzultujte svého lékaře.

Další informace také na www.lunarnijoga.cz a www.dinahrodrigues.com.br 

Lektorky Hormonální jógy vzdělává pouze Dinah Rodrigeuesová osobně. V České republice byly v r. 2013 pouze tři lektorky, které měly od Diny oprávnění předávat sestavu Hormonální jógy ženám. (Martina Mangová, Adéla Vaculíková a Irena Šorfová). V současnosti jich je více.

 

Hormonální jóga pro muže

"Moderní" způsob života, zvýšené nároky na výkonnost v práci, stres, finanční tlak, strava (např. kuře ze supermarketu), ale i vliv životního prostředí - všechny tyto faktory mohou mít také u mužů vliv na jejich hormonální hladiny. Muži se mohou cítit unavení a podráždění, mohou se dostavit poruchy trávení a snížené libido, nespavost, noční pocení, deprese apod.  Zkušenosti z praxe ukázaly, že i muži mohou díky této speciální sestavě Hormonální jógy znovu získat vitalitu, zdravé fungující tělo a bystrou mysl. Celkově se zlepšuje kvalita života a odolnost vůči stresu.

Kvalita spermií je v dnešní době všeobecně mnohem horší než před 10 lety, to není žádné tajemství. Často to bývá prezentováno jako definitivní stav. Naše výzkumy ale ukázaly, že se dá kvalita spermií a zejména jejich pohyblivost velmi výrazně a rychle ovlivnit.

V poslední době začíná být tématem i růst prsou u mužů a chlapců jakéhokoliv věku. Některé články na internetu uvádějí, že se jedná až o 40 % mužů. My předpokládáme, že Hormonální jóga pro muže díky speciálním cvikům tak silně podpoří tvorbu testosteronu, tak moc zvýší jeho hladinu v krvi, že je možné tento problém do několika měsíců odstranit.

 

Hormonální jóga pro diabetes

Tato sestava může být vynikajícím prostředkem prevence pro všechny, kdo mají diabetes v rodině a chtějí se vyhnout propuknutí této nemoci. Profitovat z ní mohou samozřejmě i diabetici, kteří svou nemoc ve spolupráci s lékařem zvládají, ale zároveň hledají přirozený prostředek pro zlepšení svého zdravotního stavu. I pro ně může být tato sestava vynikající prevencí dalších komplikací, které se po letech někdy u diabetes objevují. Sestava působí na tělo opět celostním způsobem, takže pracuje s vícero úrovněmi příčin diabetes, zejména se stresem.

aktualizováno: 01.07.2024 21:52:07