Ohlasy účastnic

Dobrý den, Martino. Už dlouho se Vám chystám napsat a teď jsem si konečně našla chvilku. Na konci března jsem u Vás absolvovala víkendový seminář hj v Praze. Mým problémem bylo, že jsem po roce vysazení antikoncepce neměla menstruaci (s tím se asi setkáváte i u ostatních žen často, diagnóza polycystické vaječníky a celková hormonální nerovnováha a tadááá řešením problému je antikoncepce nebo hormonální léčba) a to podstatnější, že v 25ti letech mě trápilo dost ošklivé akné, se kterým bojuji od 13ti let a prošla jsem už tolika dermatologickými ordinacemi a ošetřeními což mě stálo několik desítek tisíc korun a nakonec pouze užívání HA bylo to jediné co mi pomohlo. Minulý rok v prosinci když jsem měla pleť opravdu hodně ošklivou a myslela jsem, že půjdu zpět k užívání HA mi moje mamka, co byla před lety na HJ u Adély Vaculíkové přesvědčila, ať vydržím a zkusím se přihlásit na seminář.
 
Hned po víkendovém semináři jsem cvičila každý den a po 10ti dnech jsem dostala menstruaci, ani nevíte jak jsem byla šťastná:-))) Trochu jsem se tím nechala unést a potom v létě, když jsem cestovala a byla v jednom kole tak jsem od cvičení upustila a menstruaci jsem opět neměla dva měsíce. I když jsem si to potom vyčítala, že jsem Vás opravdu měla poslouchat a cvičit neustále tak jsem na druhou stranu byla ráda, že jsem si to sama ozkoušela. Teď opět cvičím pilně každý den, mám pravidelnou menstruaci a cítím se skvěle. Doporučuji Vás při každé příležitosti a jsem strašně ráda, že něco jako hj existuje a dává ženám šanci zlepšit zdravotní stav bez užívání umělých hormonů. Nejen, že jsem začala opět menstruovat ale také se mi hodně zlepšila pleť a to zapříčinilo, i že se cítím daleko lépe po psychické stránce. Musím říci, že Váš seminář pro mě byla nejlepší investice času a financí, kterou jsem kdy udělala sama pro sebe. Chtěla bych Vám upřímně poděkovat za Váš osobní přístup na semináři a laskavost. Spoustu lidí neporozumí jak se člověk s akné cítí a jak se říká "akné nezanechává jizvy jen na tváři ale také na duši" . HJ mi pomohla vyřešit můj největší problém, který mě s přestávkami sužoval od 13cti let a se kterým mi nikdo jiný nedokázal pomoci. Opravdu hodně to pro mě znamená, nejraději bych líbala Vám i Dinah nohy.....a jistě bych na to stála ve frontě protože přede mnou by bylo dalších milion žen z celého světa:-)))) 
 
Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně úspěchů do budoucna!!! Vaše práce má ohromný smysl!!!

heart

Dobrý paní Martino,

ozývám se Vám po třech měsících cvičení hormonální jógy. Na konci listopadu jsem s Vámi cvičila jógu v Praze na Národní třídě.

Musím ještě jednou říci, že jste opravdu úžasná a cvičení mi opravdu pomohlo. Pro informaci dodávám, že jsem šla cvičit, protože mi bude letos 42 let, 10 let nemohu otěhotnět, lékaři tvrdí, že jsem neplodná a v přechodu, od května 2011 nebyla menstruace.

Posuďte sama:

1) po 10 dnech cvičení - již od desátého jsem až do dneška neměla jediný nával, ustoupila veškerá nervozita, jsem úplně v pohodě

2) po 1 měsíci cvičení - psychicky úplně srovnaná, přestaly padat vlasy + se zpevnily, stabilizovala se váha (úbytek 2kg a drží)

3) po 3 měsících cvičení - téměř přesně  (23.02.2012) jsem dostala znovu menstruaci

- včera proběhl 14 den cyklu, jen ze zvědavosti jsem si udělala ovulační test, byl pozitivní!

4) krevní odběry: 12.10.11: před cvičením           FSH  89,2                                           

                  06.12.11: po 14dnech cvičení:     FSH  91,7

                  16.12.11: po 3 týdnech cvičení:   FSH  66,3   

   referenční meze pro FSH prý jsou 2-30, nad 100 je prokázaný přechod

5) pravidelně každý večer používám olejíček s extraktem z kořene Yam od Dr. Bartela, ke kterém jsem se dostala přes Vás (viz odkaz Doporučujeme)

Opravdu mám z výsledků radost. Nikdo to nechápe, jak je možné se po 3 měsících takto zlepšit. Doufám, že to vydrží.

Zároveň bych se ráda dotázala, zda máte ještě volná místa na duben na Lunární jógu v Bášti u Prahy a také na Váš názor o možnosti doplnit (popř. kombinovat nebo střídat) cvičení hormonální jógy s lunární jógou.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

Lenka

Odpověď: 

Milá Lenko, to je úžasné!

V Bašti jsou ještě volná místa. Ženy se zpravidla na seminář Lunární jógy jedou naučit tance na vyvolání ovulace a pak si je navíc k HJ cvičí (3 - 4 dny v měsíci), aby měly jistotu, že ovulace opravdu přijde a tím si zvýšily šance na otěhotnění.
Jinak LJ oproti HJ ještě více pečuje o páteř a prokrvuje orgány v pánvi, což tělu dělá velmi dobře.
Navíc je možné většinu cviků LJ cvičit i během celého těhotenství, a tím si zpříjemnit jeho průběh.
Přeji Ti mnoho radosti při dalším cvičení a mnoho dalších úspěchů
srdečně zdraví
Martina

______________________________________________________________________________________

Ahoj Marťo!

Byla jsem na semináři 25.11. a hned v prosinci jsem dostala menses 29.12. a další až dnes 5.2. Zítra jdu na akupunkturu, tak snad se mi to ještě zlepší. Cvičím hormonální jógu denně, sliznice mi narostla už na 10mm, to je skvělé. Musím vytrvat. 

Dříve jsem měla velké problémy s amenoreou a bez nějaké stimulace jsem nemenstruovala tzn. provera, agolutin atd. Brala jsem 7 let Triquilar. Asi jsem citlivější a hypofýza se mi úplně zablokovala. Začala jsem chodit na akupunkturu a s pani doktorkou se podařilo po 5 měsících obnovit menstruaci. Měla jsem ji však pořád nepravidelnou - v září byla, v říjnu ne jen PMS a v listopadu jen 4 dny slabě. No a teď v prosinci po cvičení konečně přišla menses. Paní doktorka říkala, že musím mít menses 3x po sobě a potom můžu otěhotnět.

Kamila (31 let)

____________________________________________________________________________________________________

Martino,

jste úžasná, včera mi to přišlo (pátý den po absolvování semináře), teču jako Dunaj, díky. Co bych chtěla po 3/4 roku bez menstruace.

Vaše nadšená cvičenka (33 let, diagnóza: předčasná menopauza)

 

________________________________________________________________________________________

aktualizováno: 01.07.2024 21:52:07